Protetyka Gliwice

Korony i mosty porcelanowe

Kiedy korony zębów są bardzo zniszczone istnieje możliwość poprawy ich kosmetyki a także ich trwałości poprzez korony porcelanowe. W przypadku braku kilku zębów wykonuje się mosty czyli uzupełnienia stałe, osadzone na oszlifowanych zębach pacjenta. Mogą to być uzupełnienia wykonane na metalu lub pełnoceramiczne. Zarówno korony jak i mosty porcelanowe są uzupełnieniami bardzo estetycznymi i trwałymi oraz zapewniają duży komfort użytkowania.

Vidental współpracuje z bardzo doświadczonym technikiem. Jego indywidualny podejście do każdej pracy, poczucie estetyki oraz talent techniczny niejednokrotnie wprawiły w zachwyt naszych pacjentów.

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe są uzupełnieniami ruchomymi, wykonanymi z metalu i akrylu. Są to tak zwane protezy ozębnowe lub ozębnowo-śluzówkowe, które pozwalają zachować uzębienie pacjenta na długie lata. Metalowe klamry w tych protezach zastąpić można kosmetycznymi zasuwami, zatrzaskami lub koronami teleskopowymi.

Protezy całkowite:

Kiedy pacjent straci wszystkie zęby, można wykonać protezę całkowitą akrylanową. Uzupełnienia te wykonywane są z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Zęby ustawiane są indywidualnie co sprawia, że pacjent wygląda naturalnie.

Odmianą protezy całkowitej jest proteza całkowita natychmiastowa. Wykonywana jest wtedy gdy pacjent ma kilka swoich zębów. Po jej wykonaniu usuwa się wszystkie zęby, na jednej wizycie i zakłada protezę. Proteza natychmiastowa działa jak opatrunek chirurgiczny, dziąsła goją się bardzo dobrze. Wyrostki zębodołowe kształtują się na wzór płyty protezy dzięki czemu przyleganie jest bardzo dobre. Po wygojeniu się dziąseł proteza taka wymaga podścielenia a czasami nawet całkowitej wymiany, w przypadku gdy zanik wyrostka zębodołowego jest znaczny.